MWTC prelegentami na MiŚOT

Zapraszamy na prelekcję prowadzoną przez zespół Mikrotik Warsaw Training Center na konferencji MIŚOT w Jachrance w dniach 22-24/10/2018.

Dodatkowo rejestrujcie się na trzy godzinne bezpłatne warsztaty z Mikrotik RouterOS.

Pełna agenda konferencji jest na stronie:

https://eventory.cc/event/mm2018-10/schedule

Prelekcja

„MikroTik – bezpieczeństwo systemu RouterOS w kontekście ostatnich wydarzeń”

Zapewnienie bezpieczeństwa do routerów brzegowych w dużej części kształtuje ogólny poziom bezpieczeństwa sieci i systemów informatycznych w organizacjach. Podczas prelekcji pokażemy w jaki sposób zbudować katalog dobrych praktyk i standardów zabezpieczenia routerów Mikrotik. W szczególności omówimy sposoby na zabezpieczenie dostępu do interfejsów zarządzania. Dodatków omówimy luki w RouterOS wykryte i opublikowane w 2018 roku.

Warsztaty:

„Wykorzystanie połączeń VPN do zarządzania MikroTik RouterOS” (Warsztaty)

Połączenia VPN (Virtual Private Network) to szeroko stosowana technologia pozwalająca na utworzenie bezpiecznego połączenia do sieci korporacyjnej. Technologia wirtualnych sieci prywatnych jest obecnie wykorzystywana w różnorakich scenariuszach m.in. połączenia oddziałów (site-to-site), połączenia dla zdalnych pracowników (road-warrior), czy też jako metoda zapewniająca kontrolowany/bezpieczny dostęp do zarządzania urządzeniami sieciowymi. Na warsztatach omówimy i pokażemy praktyczne scenariusze z wykorzystaniem różnych technologii VPN. M.in. będą to tunele z grupy PPP (Point-to-Point) takie jak L2TP, SSTP. Stosując tunele IPIP zbudujemy wielooddziałową strukturę z wykorzystaniem routingu dynamicznego OSPF. Na koniec pokażemy konfigurację IPSEC. To wszystko w 2 godziny z wykorzystaniem Mikrotik RouterOS (Uwaga: na warsztaty należy zabrać laptop z przewodową kartą sieciową).

Informacje o prelegentach:

O nas:

Mikrotik Warsaw Training Center (mwtc.pl) to największe w Polsce i jedno z największych w Europie certyfikowane centrum szkoleniowe Mikrotik. Organizujemy szkolenia otwarte jak i dedykowane. Zajmujemy się także wsparciem firm z różnych gałęzi gospodarki w ich codziennych problemach i wyzwaniach szeroko pojętego IT. Dodatkowo tworzymy i wspieramy społeczności pasjonatów i użytkowników sprzętu Mikrotik.

www.mwtc.pl    https://www.facebook.com/mwtcPL/

Piotr Wasyk

Absolwent Politechniki Warszawskiej i studiów podyplomowych z zakresu zarządzania projektami IT. Z branżą IT związany od 15 lat. Specjalista z zakresu routingu, bezpieczeństwa informatycznego, technologii bezprzewodowych i monitorowania usług. Pasjonat i entuzjasta rozwiązań Mikrotik. Współwłaściciel Mikrotik Warsaw Training Center. Na co dzień zajmuje się szkoleniami i wsparciem firm przy zaawansowanych projektach sieciowych. W czasie wolnym lubi żeglarstwo, narty i podróże.

https://www.linkedin.com/in/piotr-wasyk/

Michał Filipek

Ukończył Politechnikę Warszawską na kierunku Informatyka uzyskując tytuł magistra. Na przestrzeni ostatnich 10 lat pracował dla firm telekomunikacyjnych na stanowiskach: VoIP Engineer, Specjalista ds. Sieci i Systemów Telekomunikacyjnych, Specjalista ds. Utrzymania Sieci, Network Architect. Współzałożyciel największego centrum szkoleniowego Mikrotik w tej części Europy: Mikrotik Warsaw Training Center. Prowadzi szkolenia z zakresu działania sieci IP, telefonii VoIP oraz ISDN, ponadto świadczy usługi doradcze dla firm telekomunikacyjnych, technologicznych i innych.

Prywatnie miłośnik żeglarstwa, tenisa ziemnego oraz fotografii.

https://www.linkedin.com/in/michalfilipek/

mwtc logo