Spotkanie MBUM#4 – Warszawa 22 listopada

2019 10 12_11h37_25

Mikrotik Beer User Meeting #4
Spotkanie miłośników systemu RouterOS i platformy RouterBoard

MBUM to spotkanie użytkowników systemu RouterOS. To już czwarta edycja konferencji. Tym razem spotykamy się w Warszawie przy ulicy Ogrodwej 58.


Tak jak i w poprzednich latach w agendzie znajdują się merytoryczne prelekcje – w tym rok cztery. Po nich w planach czas na networking, rozmowy i nowe kontakty.
Ze względu na duże zainteresowanie wydarzeniem wprowadzona została obowiązkowa rejestracja.

Zachęcamy do wzięcia udziału w najbliższym MBUM, spotkanie to szansa na wymianę opinii i doświadczeń z innymi użytkownikami Mikrotik, prezentacja ciekawych wdrożen, a także luźna atmosfera. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

 

Szczegóły i rejestracja dostępna jest na stronie wydarzenia https://mbum.pl

Harmonogram MBUM#4

09:30
PIĄTEK
Rejestracja i poranna kawa
Czas na rejestrację oraz luźne rozmowy przy porannej kawie.
10:00
PIĄTEK
Powitanie
10:15
PIĄTEK
VLAN po nowemu – jak do tego podejść aby nie zwariować. Ihor Hreskiv
Zastosowanie VLAN’ów pozwala na segmentację urządzeń sieciowych, co bezpośrednio przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństawa sieci, oraz podniesienie jej wydajności. W 2018 roku w systemie RouterOS zmieniła się koncepcja, w jaki sposób należy konfigurować “VLAN”. Chociaż minął już ponad rok od tej modyfikacji, temat VLAN wciąż pozostaje jednym z najbardziej popularnych tematów na forach. Jedną z przyczyn dlaczego tak się dzieje jest szeroka gama urządzeń MikroTik, z których część wymaga innego podejścia do konfiguracji. Ihor opowie o zmianach i najlepszych praktykach w stasowaniu VLAN na przykładzie urządzeń z serii CRS3xx.
11:30
PIĄTEK
Przerwa kawowa
11:45
PIĄTEK
MikroTik CAPsMAN – WPA2 Enterprise z Microsoft AD Piotr Wasyk
Wdrożenie wydajnej i bezpiecznej sieci korporacyjnej to jedno z podstawowych zadań pracowników działów IT. MikroTik CAPsMAN to popularna funkcjonalność MikroTik RouterOS. Dzięki CAPsMAN możliwe jest centralne zarządzanie punktami dostępowymi sieci bezprzewodowej. Konfiguracja jest prosta i intuicyjna. Podczas prelekcji w praktyce zostanie pokazane jak uruchomić jeden z zaawansowanych scenariuszy – sieć WPA2 Enterprise z integracją z Microsoft Active Directory.
13:00
PIĄTEK
Lunch
14:15
PIĄTEK
Usługi IPTV, IGMP snooping w RouterOS – CRS3xx Miłosz OllerUsługi IPTV, IGMP snooping w RouterOS Telewizja IP to obecnie bardzo popularna usługa realizowana zarówno w hotelach jak i dostarczana abonenetom przez ISP. Doprowadzenie sygnału telewizyjnego do klientów za pomocą IP najczęsciaj odbywa się z wykorzystaniem transmisji multicast’owej. Miłosz jako przedstawiciej MiŚOT (mały i średni operator telekomunikacyjny) z powodzeniem wdrożył usługę IPTV z wykorzystaniem urądzeń MikroTik. W swojej prezentacji opowie przed jakimi wyzwaniami stanął i jak udało mu się je pokonać.
15:30
PIĄTEK
Przerwa kawowa
15:45
PIĄTEK
MikroTik i Zabbix – jak monitorować Michał FilipekMikroTik i Zabbix – czyli jak monitorować? Wdrożenie skutecznego monitorowania urządzeń sieciowych może stanowić nie lada wyzwanie. Poprawnie zaprojektowany monitoring podniesie jakość usług i przyspieszy rozwiązywanie ewentualnych problemów. Monitoring źle wdrożony może stać się przyczyną frustracji administratorów, jak i utraty dochodów organizacji. Podczas prezentacji omówione zostaną bardziej zaawansowane funkcje systemu Zabbix, zorientowane na automatyzację zadań, takie jak: automatyczne wykrywanie nowych urządzeń, wykrywanie dynamicznie tworzonych interface’ów oraz korelacja zdarzeń.
17:00
PIĄTEK
Networking
Czas na relax, rozmowy i piwo.
19:30
PIĄTEK
Zakończenie